Reklam
Bolu'nun Tarafsız Haber Portalı

BALABAN’DAN BAŞKAN ÖZCAN’A ‘ŞOVU’ BIRAK ÇAĞRISI

Ak Parti Belediye Meclisi Grup Başkan Vekili Burak Balan, Bolu Belediye Meclisi’nin bugün gerçekleştireceği Temmuz Ayı toplantısının kent merkezi yerine tekrar meclis salonuna alınmasıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

 

Bolu Belediyesi tarafından geçtiğimiz ay Belediye Meclisi’nin Temmuz ayı ilk toplantısının 4 Temmuz (Bugün) saat 18:30’da Kent Meydanın da yapılması kararlaştırılmıştı. Ancak kamuoyu tarafından özellikle sosyal medya üzerinde oluşan tartışmalar yüzünde toplantının saati ve yeri değiştirilerek aynı gün saat 17:30’da Meclis salonunda yapılması kararlaştırıldı.

“KÖTÜ NİYETLE İYİ MURAD OLUNMAYACAĞINI SAYENİZDE ANLANDIK”

Bolu Belediyesi tarafından alınan bu kararlar sonrasında sessizliğini bozan Ak Parti Belediye Meclisi Grup Başkan Vekili Burak Balaban, yanlış bir karardan dönüldüğünü söyleyerek şunları ifade etti; “Bu kararı aldığınızda sükûnetle bu durumun nereye gideceğini gözlemlemek ve olup biteni anlamak adına bekledik. Neyse ki bu yanlış karardan döndünüz. Bu kararı alırken niyetiniz elbette şeffaflık, ya da vatandaşın meclis salonunda konuşulanları tartışılanları yakından görmesini sağlamak değildi. Siz bir gösteri yapmak istediniz ama mümkün olmadı. İnsanımız şeffaflık ve şovu ayırabilecek basirete sahiptir. Kötü niyetle iyi murad olunmayacağını sayenizde bir kere daha anlamış olduk.

“BİZ GEÇMİŞTE MECLİS TOPLANTILARINI BOBES’TE YAPTIK”

Belediye kanununda, belediye meclis toplantıları ile ilgili düzenleme çok açık ve nettir. Siz zaten bu konuyu çok iyi biliyorsunuz. Meclis düzenli olarak toplantısını gerçekleştirdiği meclis salonunda toplanamadığında bu toplantının yeri değiştirilir. Biz geçmişte meclis toplantılarını BOBES’te yaptık ama o dönemde belediye meclis salonumuz inşaat aşamasındaydı. Bu türlü durumların dışında keyfi olarak meclisin toplanma alanı değiştirilemez.

“BİRAZ GERİYE DÖNÜP BİZİM DÖNEMİMİZE BAKABİLİR”

Sayın Özcan madem şeffaflık dersi almak ve vermek istiyorsunuz, o zaman biraz geriye dönüp bizim dönemimize bakabilirsiniz. Belediye meclisinde yapılan toplantıları bu günkü sosyal medya gibi olanaklar olmamasına rağmen vatandaşımızın toplantıları canlı olarak izleyebileceği ortamı Bolu’da ilk olarak oluşturan biziz. Bu uygulamanın benzer örnekleri Türkiye’de bizim yönetimimizde birçok belediyede uygulanmıştır. Belediyede meclis toplantılarının dışında, belediye başkanının belediyede görev yapan birim müdürleriyle yaptığı toplantıları da canlı olarak yayınlayan ve vatandaşın bilgisine sunan biziz. Belediyenin yaptığı ihaleleri ve verilen teklifleri ve ihale ortamında yaşananları yine canlı olarak yayınlayan ve vatandaşımızın bilgisine sunan yine bizim yönetim anlayışımızdır. Bu gün sizinle beraber yönetime gelen Ankara ve İstanbul büyükşehir belediye başkanları bizim başlattığımız geleneği sürdürerek toplantılarını canlı olarak yayınlamaktadır. Keşke sizde onların yaptığı gibi bizi örnek alsaydınız.

“KARARLARI DEĞİL BOLU HALKI, MECLİS ÜYELERİ BİLE ŞEFFAF OLARAK GÖREMİYOR”

Geçmişte yaşananları ve bu gün yerel yönetimlerin geldiği noktayı size tekrar hatırlatmak isteriz. Sizin siyasi yapınızın AK Parti yönetime gelmeden belediyeleri nasıl yönettiğini iyi biliyoruz. Yılda 4 defa yapılan belediye meclis toplantıları, bizim dönemimizde her ay toplanır ve yapılır hale getirilmiştir. Sizin döneminizde mecliste alınan kararları değil Bolu Halkı, meclis üyeleri bile şeffaf olarak göremiyor neye oy verdiğini bilmiyordu. Yine bizim dönemizde belediyeler kanunu değişmiş ve yerel yönetimler güçlendirilmiştir” dedi.

ÖZDEMİR’İ TEBRİK ETTİ

Son olarak Bolu Belediye Başkan Yardımcılığı’na atanan meslektaşımız Rasim Özdemir’i de tebrik eden Balaban; “Bolu basınında uzun yıllardır işini hakkıyla yapmaya çalışan Rasim Özdemir’in bakanlık tarafından alınan onayının ardından belediye başkan yardımcısı ve basın sözcüsü olarak atanmış olmasından dolayı kendisini tebrik ediyoruz. İnşallah umut ediyoruz ki artık bu sayede sağduyulu ve doğru adımlar atarsınız. Çünkü Bolu halkı artık sizden şov değil icraat ve sonuç beklemektedir” diye ifade etti.

 

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ