Reklam
Bolu'nun Tarafsız Haber Portalı

GENÇLER TOPRAKLA TANIŞTI

Bolu İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Bolu Gençlik Merkezi işbirliğiyle merkez bahçesine nazende cinsi fasulye tohumları ekildi.

Konu hakkında açıklama yapan Bolu İl Tarım ve Orman Müdürü İzzet Murat;  “Bolu Gençlik Merkezi olarak bahçesinin uygun alanlarını değerlendirebilmek,  gençlerimizin toprakla iç içe olması, üretmenin hazzını yaşayabilmeleri ve en önemlisi de bir tohumla başlayan serüvene tanıklık edebilmeleri adına nazende fasulye tohumlarımızı minik eller eşliğinde toprakla buluşturduk. Torağı, tohumu seven nesiller adına bu gibi etkinlikler hayati önem arz etmektedir.

TOHUMLARIMIZIN GELİŞİMİNİ TAKİP EDECEĞİZ

Toprak bize atalarımızdan kalan bir mirastır ki bizler bu bilinçle yetişmiş nesiller olarak bunu şimdiki ve sonraki nesillere aktarabilmek asıl olan görevlerimizdendir. Burada gönüllü gençlerimiz Ziraat Mühendislerimiz, Gençlik Merkezi görevlilerimizle beraber bahçemizin ilk tohumlarını birlikte atmış bulunmaktayız. Bundan sonrasında da birlikte hareket ederek tohumlarımızın gelişimini takip edeceğiz. Gençlik merkezi görevlilerimize, meslektaşlarıma ve en önemlisi de özverili çalışmaları ile yarınlarımız olacak olan gençlerimize şahsım ve kurumum adına teşekkür ederim” dedi.

Bolu Gençlik Merkezi bahçesinde yaklaşık 500 metrekare alanda gerçekleştirilen tohum ekim etkinliği çekilen hatıra fotoğraflarıyla son bulurken, fasulyelerin gelişimi ve takibi konusunda bilgiler aktarıldı. Etkinlik karşılıklı iyi niyet ve başarı temennileri ile son buldu.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ