Reklam
Bolu'nun Tarafsız Haber Portalı

11 YILLIK HASTALIĞI AMELİYATLA SON BULDU

Turgay Kayabaş adlı bir vatandaş günde 4 defa insülün iğnesi kullanarak 11 yıldır mücadele ettiği şeker hastalığından Bolu İzzet Baysal Devlet Hastanesi’nde olduğu ameliyat ile kurtuldu.

Bolu İzzet Baysal Devlet Hastanesi’nde Başhekim Yardımcısı ve Genel Cerrahi Uzmanı olan Op. Dr. Kahraman Dinler koordinatörlüğü ve yönetiminde, Genel Cerrahi Uzmanlarımızdan Op. Dr. Güneş Tekten ilimizde bir ilke imza atarak şeker hastalığı ameliyatı ( Transit Bipartition) yaptı.

BOLU BİR İLK

11 yıldır günde 4 defa insülin iğnesi kullanan 28 yaşındaki Turgay Kayabaş adı hastaya, Hastane Başhekim Yardımcısı ve Genel Cerrahi Uzmanı olan Op. Dr. Kahraman Dinler koordinatörlüğü ve yönetiminde, Genel Cerrahi Uzmanlarımızdan Op. Dr. Güneş TEKTEN ile birlikte ilk defa şeker hastalığı ameliyatı ( Transit Bipartition) yapıldı.

KOLESTEROL SEVİYESİNDE 10 GÜNDE 5 KAT DÜŞÜŞ OLDU

Başarılı geçen ameliyata ilişkin bilgi veren operasyonun mimarı  Op. Dr. Güneş Tekten; “Bağırsaklar vücudun en büyük hormon fabrikasıdır, ameliyatta mideyi küçültüyoruz ve ince bağırsağın son kısmını mide ile birleştiriyoruz. Bu sayede hastanın hormonlarını aktif hale getirmiş oluyoruz ve Tip 2 şeker hastalığını hormonal olarak tedavi ediyoruz. Hastamız Turgay Bey, 11 yıldır günde 4 defa toplam 92 ünite insülin iğnesi kullanıyordu. Ameliyattan hemen sonra insülin iğnelerini kullanmayı bıraktı. Hastamızın yemekten sonra şekeri insüline rağmen 400’ün üzerine çıkarken, ameliyattan sonra 200’ün üzerine çıkmadı. Hastamızın kolesterol seviyesinde 10 günde 5 kat düşüş oldu. Bu ameliyat ileri cerrahi tekniği gerektiriyor ve Türkiye’de nadir merkezlerde yapılıyor. İnsülin iğnesi kullanan Tip 2 şeker hastalarını genel cerrahi polikliniğine davet ediyoruz” dedi.

DOKTORLARIMA GÜVENDİM VE AMELİYAT OLDUM

Şeker hastalığı ameliyatı olan Turgay Kayabaş ise duygularını şöyle dile getirdi; “11 yıldır insülin iğnesi kullanmaktan yorulmuştum. Yemek yemekten korkuyordum. Sık sık su içip idrara çıkıyordum. Ameliyattan önce 107 kiloya kadar çıkmıştım, ameliyattan yaklaşık iki hafta sonra 95 kiloya düştüm ve fazla kilolarımdan kurtuldum. Ben Bolu İzzet Baysal Devlet Hastanesi’ndeki doktorlarıma güvendim ve ameliyat oldum. Çok şükür sağlığıma kavuştum. Benimle aynı kaderi paylaşan şeker hastalarına tavsiyem; hiç beklemeden Genel Cerrahi Polikliniğine başvurup tedavi olmalarıdır.”

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ