Reklam
Bolu'nun Tarafsız Haber Portalı

UZMANLARDAN 33 PERSONELE ÖZEL EĞİTİM

Bolu İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nde, İstanbul, Bursa ve Edirne İl Tarım ve Orman Müdürlüğünden gelen uzmanlar tarafından 5 günlük “HACCP Tetkik Eğitimi” konusunda hizmet içi eğitim düzenlendi.

İstanbul, Bursa ve Edirne İl Tarım ve Orman Müdürlüğünden gelen uzmanların düzenlediği eğitime, Bolu İl Tarım ve Orman Müdürlüğünde görevli gıda kontrol görevlilerinin yanı sıra Kahramanmaraş, Manisa, Sakarya, İzmir illerinden gelen toplam 33 personel katıldı.

BİLİME DAYALI, SİSTEMATİK VE DİNAMİK

İl Tarım ve Orman Müdürü İzzet Murat, açılışta yaptığı konuşmada; Gıdalarda ortaya çıkabilecek tehlikeleri yok ederek, önleyerek ya da kabul edilebilir seviyeye getirerek gıda güvenliğini sağlamaya yarayan Tehlike Analizi ve Kritik Kontrol Noktaları (HACCP) sisteminin bilime dayalı, sistematik ve dinamik olduğunu belirtti. Murat, kontrol görevlilerinin tüketicilerin güvenilir gıdaya ulaşması için 5996 sayılı Kanun kapsamında yapılan HACCP tetkiklerinde, işletmelerin HACCP sistemlerini kurup kurmadıklarını, kurulan sistemin işletmeye uygun olup olmadığını ve işletmede etkin şekilde uygulanıp uygulanmadığını kontrol ettiklerini ifade etti.

İŞLETMELER ZİYARET EDİLEREK SİSTEM DENENECEK

Düzenlenen eğitim sonrasında, katılımcıların kendi görev yerlerinde HACCP Tetkiki yapabilecek durumda olabileceklerini söyleyen İl Müdürü İzzet Murat, eğitimin ilk 2 günü teorik, 2 günü uygulama ve son günü değerlendirme yapılacağını, uygulama kısmında ise İlimizdeki gıda işletmelerinin ziyaret edileceğini ve uygulamalı eğitim yapılacağını belirterek eğitime katılan ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

Beş gün süren eğitim, İstanbul İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nden Ziraat Yüksek Mühendisi Nihal ATMACA TANER, Bursa İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nden Gıda Yüksek Mühendisi Nuray BELGEÇ VARDAR, Edirne İl Tarım ve Orman Müdürlüğünden Gıda Yüksek Mühendisi Kadir SÜZME tarafından verildi.

Ayrıntılı bilgi, talep, şikayet ve görüşleriniz için Bolu İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile irtibata geçebilirsiniz.

 

 

 

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ