Reklam
Bolu'nun Tarafsız Haber Portalı

GEREDE DEVLET HASTANESİ ÇAĞ ATLADI

Gerede Devlet Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Vural Sözen, Gerede Devlet Hastanesi’nde safra kesesi ameliyatı artık kapalı yöntem ile yapıldığını söyledi.

Yenilenen Ge​rede Devlet Hastanesinde yeni bir dönem başladı. Safra kesesi ameliyatı artık kapalı yöntem ile yapılacak. Kapalı ameliyat hakkında bilgi veren Gerede Devlet Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Vural Sözen, deneyimli ekibinin katıldığı operasyonu başarılı bir şekilde gerçekleştirdiklerini ifade etti.

“HASTA KISA SÜREDE İYİLEŞİYOR”

Sözen, “Artık hastalarımızın ileri merkezlere veya metropol şehirlere gitmelerine gerek yok. Burada ameliyatları başarıyla gerçekleştiriyoruz. Single port laparoskopik kolesistektomi metoduyla yapmış olduğumuz ameliyatın, hem hasta hem de hastane açısından birçok pozitif yönde getirileri var. Her şeyden önce hastamızın, hastanede kalış süresi azalıyor. Bunun yanı sıra önceki ameliyatlara oranlara ağrıları çok daha hızlı bir şekilde azalıyor. Hastanın iyileşmesi kısa sürede gerçekleşiyor. Vücuttaki kesiler daha az olduğu için ameliyata bağlı izler ortadan kayboluyor, en önemlisi de açık ameliyatlarda rastlanan enfeksiyon riskleri en az seviyeye düşüyor” diye konuştu. Hastaların rahatlıkla ve güven içinde Gerede Devlet Hastanesi’ni tercih edebileceğini dile getiren Sözen; “Bu konuda desteklerini bizden esirgemeyen ve her konuda yanımızda olan başta İl Sağlık Müdürümüz Dr. Öğr. Üyesi Muhammed Emin Demirkol ve Başhekimimiz Uzm. Dr. İrfan İlter’e teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ