Reklam
Bolu'nun Tarafsız Haber Portalı

KAÇAK GEZİ DÜZENLEYENLER YANDI!!!

Bolu Valiliği, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü aracılığıyla Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde kaçak gezi ve tur düzenleyen öğrenci ve toplulukları uyardı.

Çeşitli isimler altında kaçak gezi ve tur düzenleyen Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi(BAİBÜ) öğrenci ve toplulukları Bolu Valiliği tarafından uyarıldı. BAİBÜ’ye gönderilen Vali Yardımcısı İlhan Turgut imzalı belgede öğrencilerin 1618 Sayılı Kanuna Aykırı Faaliyetler içerisinde olduğuna değinildi.

Bolu Valiliği, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü aracılığıyla gönderdiği yazıda şu ifadelere yer verdi:  “1618 Sayılı Seyahat Acentaları Kanunu ve ilgili mevzuatı uyarınca her türlü tur faaliyetlerinin TÜRSAB belgeli Seyahat Acentaları tarafından düzenlenebileceği, aksi takdir de idari para cezaları uygulanacağı ve konunun ilgililere duyurulması hususu ilgi yazımızla Rektörlüğünüze bildirilmiştir.

” BİN İLA 2 BİN TL ARASINDA PARA CEZASI BEKLİYOR “

Ancak üniversiteniz öğrencileri ve öğrenci topluluklarınca çeşitli organizasyonlar adı altında 1618 Sayılı Kanun’a aykırı kaçak kaçak turlar düzenlendiği ile ilgili Müdürlüğümüze yoğun şikayetler gelmekte olup, Müdürlüğümüzce yapılan denetimlerde ilgililere idari para cezalan uygulanmaktadır.

Gerek turları düzenleyenler gerekse turlara katılanların mağduriyet yaşamamaları amacıyla konunun bir kez daha ilgililere duyurulmasını ve kaçak turlara izin verilmemesi hususlarında bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.”

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ